Sanatçılar

SATTAS Kimdir?

Reggie grubu olan Sattas, 2004 yılında Orçun Sünear ve Derya Eke tarafından oluşturuldu. Grubun şuan tam 11 üyesi vardır. Sattasın anlamı, Jamaika ingilizcesinde “Satta”dan gelmektedir. “Satta”nın ise rahatla , takma gibi anlamları vardır. Sonundaki “s” eki ise ingilizce de ki çoğul ekini alarak Sattas şeklini almıştır. Üyeleri Sattas’ı daha çok okul olarak nitelendirirler. Özgürlüklerine düşkün, Reggea kültürünü bağlı olarak görüyorlar okulu.
2012’de Türkiyede ilk olan Reggea albümlerini çıkarmışlardır. Albüm grubun ismiyle aynı ismi taşımaktadır. Türkiye içinde sayısız festival, konser ve organizasyona katılmışlardır. İkinci albüm için çalışmalara başladıklarının müjdesini de vermişlerdir. Grubu oluşturan müzisyenlerin farklı özelliklerinin oluşu ve bunu çok güzel sentezleyerek Root Reggie’den uzaklaşmadan Jazz, Ska, Dub, Klasik Müzik ve Rock’ı birleştirebilmişlerdir.

Katıldıkları Festivallerden bazıları ; Ruhr Summerjam, Prag reggae, Offtown, Zeytinli Rock Fest, Soundgarden, Nilüfer Fest gibi büyük festivallerin ana sahnelerinde sahne almışlardır.

Grup Üyeleri:

Trumpet :  Mehmet Fehmi Alatan

Tenor/Baritone Sax : Emir Erunsal

Trombone : Seçkin Özmutlu

Tenor Sax : Deniz Felder

Keyboard/Back Vocal : Faruk Demir Tugayoğlu

Gitar : Batu Kurnaz

Gitar/ Back Vocal: Sami Dönmez

Bas : Öykü Gulata

Bas : Cem Konuk

Drums/nayahbyngy : Derya Eke

Vocal/Melodica : Orçun Sunear

admin

Yorum yap

Yorum yazmak için tıklayın